RESULTAT M-GOLFEn 2022


OBS!  Från och med 30/5 kommer kort som inte är korrekt ifyllda inte att registreras!

RESULTAT,HCP,SHCP ,TEE  SAMT SIGNATUR

Glöm inte registrera både bra och mindre bra rundor



 23 MAJ RÖD slinga




 Placering  Namn  Poäng  SHCP  HCP
 1. (10p) Torbjörn Frölich 21 8 19,6
 2. (8p) Nils Walander 18   sista 3 12 23,9
 3. (6p) Mats Johansson 18 12 28,4
 4. (5p) Ansi Gamming 18 18 31.8
 5. (4p) Kent Hansson 17 10 23,2
 6. (3p) JanÅke Hoffert 17 12 27,5
 7. (2p) Börje Finnstedt 17 14 31,2
 8. (1p) Nanna Vestergaard 17 15 28,0
 9. Rolf Andreasson 16 4 11,4
10. Curt Fridlund 16 9 21,3
11. Sonny Andersson 16 10 24,0
12.
13. Björn Lidman 16 12 27,1
14. Jan Bergdahl 15 7 17,5
15. Alf Gunnarsson 14 11 25,8
16. Erik Bromberg 14 12 23,6
17. Lennart Nineteg 13  sista 6 7 18,5
18. Inge Gamming 13 7 18,5
19. Mona Sjöberg 13 14 26,1
20. Gunn-Britt Hansson 13 15 27,7
21. Jan Sjöberg 12 6 16,2
22. Jon Michelsen 12 ? 10 22,8
23. Lilian Johansson 12 20 36,1
24. Uno Grönkvist 10 12 27,6
25. Arne Hansson 10 15 28,2
26. Inga Appelqvist 9 22 39,4
27.
28.
29.



30.



31.



32.


33.


34.



35.


36.


37.


38.


39.

OBS! 
KORTEN MÅSTE VARA RÄTT IFYLLDA MED HCP,SHCP,TEE  SAMT SIGNERADE.

Glöm inte registrera både bra och mindre bra rundor



 16 MAJ RÖD slinga




 Placering  Namn  Poäng  SHCP  HCP
 1. (10p) Curt Fridlund 22 9 21,3
 2. (8p) Lennart Danielsson 20 7 17,6
 3. (6p) Sonny Andersson 20 10 24,1
 4. (5p) Nils Walander 20 13 24,7
 5. (4p) Margareta Svensson 20 14 26,3
 6. (3p) Wivan Henriksson 19 17 30,2
 7. (2p) Rolf Andreasson 18 4 11,3
 8. (1p) Maggan Wiedesheim 18 16 29,5
 9. Lennart Nineteg 17 7 18,4
10. Anita Elmgren 17 10 17,6
11. Erik Bromberg 17 12 23,5
12. Nanna Vestergaard 17 17 30,8
13. Alf Gunnarsson 16 11 25,8
14. Inger Persson 16 16 32,8
15. Ansi Gamming 16 17 31,5
16. Mariann Nilsson 16 18 32,3
17. Torbjörn Frölich 15 8 20,0
18. Kjell Arne Svensson 15   sista 6 9 22,2
19. Lars Nilsson 15   sista 3 9 22,2
20. Lasse Backner 15 9 22,9
21. Jan Åke Hoffert 15 12 26,8
22. Mats Johansson 14 12 27,9
23. Torbjörn Johansson 13 8 19,8
24. Börje Finnstedt 12 14 31,2
25. Marianne Odermalm 11 21 31,6
26. Anders Elmgreén 10 2 8,5
27. Birgitta Danielsson 10 17 30,1
28. Ulla Jönsson 10 20 35,4
29.



30.



31.



32.


33.


34.



35.


36.


37.


38.


39.

OBS! 
KORTEN MÅSTE VARA RÄTT IFYLLDA MED HCP,SHCP,TEE  SAMT SIGNERADE.





 9 MAJ RÖD slinga




 Placering  Namn  Poäng  SHCP  HCP
 1. (10p) Lennart Nineteg 23 8 19,0
 2. (8p) Curt Fridlund 20 9 21,7
 3. (6p) Lasse Backner 19 10 23,1
 4. (5p) Alf Gunnarsson 19 11 25,8
 5. (4p) Jan Bergdahl 18 7 17,1
 6. (3p) Inger Persson 18 15 32,9
 7. (2p) Lars Nilsson 17 9 22,2
 8. (1p) Mats Johansson 17   sista 3 12 27,9
 9. Jan-Åke Hoffert 17 12 26,8
10. Björn Lidman 16 12 27,7
11. Nils Walander 16 ? 24,9
12. Anders Elmgreén 15 2 8,3
13. Rolf Andreasson 15 4 11,7
14. Torbjörn Johansson 15 8 19,8
15. Uno Grönkvist 15 14 27,6
16. Nanna Vestergaard 15 17 30,8
17. Boel Blücher 15 ? (14)  sista 3 24,8
18. Margareta Svensson 15 ? (14) 26,1
19. Stellan Walander 14 ? (15) 28,6
20. Birgitta Danielsson 14 17 30,7
21. Jon Michelsen 13 10 22,7
22. Erik Bromberg 13 12 22,5
23. Berit A 13 20 36,8
24. Torbjörn Frölich 12 8 19,2
25. Ansi Gamming 12 17 31,5
26. Marianne Odermalm 10 19 37,2
27.
28.



29.



30.



31.



32.


33.


34.



35.


36.


37.


38.


39.


40.






 2 MAJ RÖD slinga




 Placering  Namn  Poäng  SHCP  HCP
 1. (10p) Wivan Henricson 22 17 30,3
 2. (8p) Håkan Jansson 20 11 21,8
 3. (6p) Ulf Sjödahl 19 10 22,9
 4. (5p) Lennart Danielsson 18 7 17,5
 5. (4p) Jan Bergdahl 17 6 16,8
 6. (3p) Boel Blucher 17 13 24,3
 7. (2p) Margareta Svensson 17 14 26,2
 8. (1p) Marianne Nilsson 17 18 31,9
 9. Rolf Andreasson 16 4 11,4
10. Jon Michelsen 16 11 22,7
11. Anders Elmgreén 15 2 8,3
12. Kurth Augustsson 15 13 30,1
13. Ansi Gamming 15 17 31,5
14. Berit Axelsson 15 20 36,8
15. Mats Johansson 14 12 27,9
16. Birgitta Danielsson 14 17 30,6
17. Lennart Nineteg 13 7 18,8
18. Curt Fridlund 13 9 21,3
19. Erik Bromberg 13 11 21,9
20. Jan Åke Hoffert 13 12 26,8
21. Jan Sjöberg 12 6 16,2
22. Anita Elmgreén 12    sista 6 9 17,6
23. Lars Nilsson 12 9 22,2
24. Nanna Westergaard 12 17 30,8
25. Nils Walander 9 13 25,2
26. Mona Sjöberg 9 14 26,2
27. Torbjörn Frölich 8 8 15
28.



29.



30.



31.



32.


33.


34.



35.


36.


37.


38.


39.


40.




 25 APRIL RÖD slinga




 Placering  Namn  Poäng  SHCP  HCP
 1. (10p) J A Hoffert 20 23/12 27,3
 2. (8p) Jan Bergdahl 17 12/6 16,8
 3. (6p) Lasse B 17 18/9 22,5
 4. (5p) Rolf Andreasson 16   7/4 11,3
 5. (4p) Lennart Nineteg 16 14/7 18,1
 6. (3p) Anders Elmgreén 15   4/2   8,6
 7. (2p) Curt  Fridlund 15 17/9 21,6
 8. (1p) Alf Gunnarsson 15 22/11 25,8
 9. Boel Blucher 15 26/13 24,1
10. Torbjörn Frölich 14 15/8 19,2
11. Anita Elmgreén 14 20/10 18,4
12. Kent Hansson 13 22/11 22,4
13. Marianne Nilsson 13   sista sex 34/17 31,0
14. Birgitta Danielsson 13 33/17 30,2
15. Erik Bromberg 11 21/11 21,3
16. Jon Michelsen 11 23/12 22,7
17. Gunn-Britt Hansson 10 28/14 27,5
18. Nils Walander 9 26/13 25,8
19. Anita Finnstedt 9 36/18 33,4
20. Ulla Jönsson 9 40/20 35,4
21.



22.



23.



24.



25.



26.



27.



28.



29.



30.



31.



32.


33.


34.



35.


36.


37.


38.


39.


40.