Damniorna 2019

Regler för damniorna. 

Vi spelar golf under lättsamma och trivsamma former. 

Anmäl dig senast kl. 17.00 söndagen före den damnia du tänkt vara med på. Anmälningslistor till damniorna sätts upp på anslagstavlan i damernas omklädningsrum. Det går även att anmäla sig via SMS om ni har svårt att komma förbi klubben. Detta ska göras till en av de två ansvariga för tävlingen anmälan gäller (Du ser vilka som är ansvariga i tävlingsschemat och för att hitta deras telefonnummer, klicka här). Det går även att få starttiden via SMS, återigen från en av de två ansvariga. Första start är ca kl. 16.00 på alla tävlingarna förutom på Eclectic som har första starttid ca kl. 14.00.

Kostnad för tävlingarna i år är 80 kr där kaffe och macka ingår (sista spelomgången får vi även den sedvanliga goda fisksoppan.)
Vi tar emot betalningar via Swish. Dessa görs till Erna Götesson 0706-79 51 50.

Du får betala 80:- om du avbokar/uteblir på tävlingsdagen. Övrig avbokning debiteras 30:-. Du avbokar till ansvarig tävlingsledare. Priser tas emot/hämtas personligen.

MODEVISNING
Den 10 april 18.30 är det modevisning för damer. Klicka här för att läsa mer!

DRÖMSCOREN
Utöver de vanliga tävlingarna spelas Drömscoren även under vecka 19 - 35, klicka här för att läsa mer om den.

"UT I DET BLÅ"
Årets "Ut i det blå"-resa kommer äga rum onsdagen den 4 september. Klicka här för mer information.


DAMNIORNAS TÄVLINGSSCHEMA 2019
Datum Spelform Ansvariga
8 maj Scramble GB, LR
22 maj Slaggolf KK, EG
5 juni Eclectic (obs. 18 hål) EL, AP
19 juni Fyrboll/bästboll EG, LR
3 juli Signalgolf KK, EL
Uppehåll för Ringenäsveckan

31 juli
"Kicker"
GB, AP
14 augusti Eclectic (obs. 18 hål)
EL, KK
28 augusti 3 klubbor + putter EG, AP
11 september Lagtävling Valsen GB, LR