RESULTAT TT-GOLFEn 2022





Glöm inte registrera era ronder både de bra och mindre bra! 


TORSDAG 23 JUNI RÖD-BLÅ




 Placering  Namn Resultat SHCP HCP
 1.(10p) Gunnar Nilsson 69 15 16
 2. (8p) Lennart Nineteg 70 14 17,8
 3. (6p) Rolf Andreasson 71 8 12,9
 4. (5p) Jan Bergdahl 71 10 14,1
 5. (4p) Christer Nilsson 71 16 20,1
 6. (3p) Olle Lejon 72 18 21,6
 7. (2p) Jon Michelsen 72 19 23
 8. (1p) Kerstin Persson 72 32 30,3
 9. Boel Blücher 73 26 24,1
10. Bengt Petersson 74 27 26,1
11. Curt Fridlund 75 16 20,5
12. Jan Sjöberg 77 13 17,7
13. Mona Sjöberg 77 28 26,8
14. Sven Arne Svensson 78 15 19,3
15. Åse Nilsson 78 26 24,5
16. Christer Karlsson 81 14 18,0
17. Östen Gustavsson 81 26 25,9
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.



Glöm inte registrera era ronder både de bra och mindre bra! 


TORSDAG 16 JUNI GUL-BLÅ




 Placering  Namn Resultat SHCP HCP
 1.(10p) Bengt Pettersson 68 28 26,6
 2. (8p) Hans Larsson 70 20 19,8
 3. (6p) Åse Nilsson 70 27 24,9
 4. (5p) Östen Gustavsson 70 28 26,4
 5. (4p) Jörgen Friberg 71 16 19,1
 6. (3p) Jan Bergdahl 72 11 14,5
 7. (2p) Olle Lejon 72 19 22,1
 8. (1p) Anne Pettersson 72 22 20,2
 9. Stefan Moberg 72 26 27,6
10. Margareta Svensson 72  sista 9 27 24,6
11. Boel Blücher 72 27 24,5
12. Kristina Lindström 72 31 27,9
13. Torbjörn Frölich 73 17 20,0
14. Ethel Lejon 73 22 19,8
15. Ulf Salomonsson 73 25 26,7
16. Janke Pettersson 74 15 15,4
17. Gunnar Nilsson 74 16 16,0
18. Maggan Wiedesheim 75 31 28
19. Nanna Vestergaard 76 29 26,7
20. Rolf Andreasson 77 9 12,9
21. Jan Sjöberg 77 13 16,7
22. Lennart Nineteg 78 15 17,8
23. Curt Fridlund 78 18 21,1
24. Christer Karlsson 83 18 18,0
25. Christer Nilsson 84 16 20,1
26. Mats Lindström 88 26 28,2
27. Mona Sjöberg 92 29 26,6
28. Jon Michelsen 93 20 23,0
29.
30.
31.
32.



Glöm inte registrera era ronder både de bra och mindre bra! 


TISDAG 14 JUNI GUL-RÖD




 Placering  Namn Resultat SHCP HCP
 1.(10p) Maggan Wiedesheim 68 32 28,5
 2. (8p) Jörgen Friberg 69 16 19,6
 3. (6p) Anne Pettersson 69 23 20,7
 4. (5p) Björn Lidman 69 24 27,0
 5. (4p) Kerstin Persson 69 35 30,7
 6. (3p) Nils Walander 70 24 23,5
 7. (2p) Jan Bergdahl 71 11 14,8
 8. (1p) Lennart Nineteg 71 14 17,6
 9. Christer Karlsson 71 15 18,2
10. Christer Nilsson 71 17 19,7
11. Ulf Salomonsson 71 24 26,6
12. Nanna Vestergaard 73  sista 9 31 27,8
13. Kristina Lindström 73 31 27,8
14. Stefan Moberg 75 26 27,6
15. Åse Nilsson 75  sista 9 28 24,5
16. Boel Blücher 75 28 24,5
17. Rolf Andreasson 76 9 12,7
18. Kent Hansson 76 21 23,7
19. Östen Gustavsson 77 24 26,4
20. Torbjörn Frölich 77 17 19,9
21. Inge Gamming 78 15 18,2
22. Curt Fridlund 79 18 21,1
23. Mats Lindström 81 26 28,2
24. Nils Anders Nilsson 82 15 18,0
25. Jon Michelsen 83 20 23,0
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.


OBS! FRÅN OCH MED 30/5 KOMMER KORT SOM EJ ÄR KORREKT IFYLLDA INTE ATT REGISTRERAS.

Glöm inte registrera era ronder både de bra och mindre bra! 


TORSDAG 9 JUNI GUL-BLÅ




 Placering  Namn Resultat SHCP HCP
 1.(10p) Jan Bergdahl 68 12 15,6
 2. (8p) Anne Pettersson 72 23 20,6
 3. (6p) Björn Lidman 72 25 27,3
 4. (5p) Kerstin Persson 72 34 30,7
 5. (4p) Christer Nilsson 73 17 19,8
 6. (3p) Ethel Lejon 73 22 19,9
 7. (2p) Kristina Lindström 73 31 27,8
 8. (1p) Olle Lejon 74 20 22,2
 9. Gunnar Nilsson 75 17 17,1
10. Mats Lindström 76 26 28,2
11. Jan Sjöberg 77 13 16,7
12. Torbjörn Frölich 77 17 19,8
13. Christer Karlsson 78 15 18,2
14. Kent Hansson 78 21 23,8
15. Stefan Moberg 79 29 27,6
16. Nanna Vestergaard 79 30 27,5
17. Håkan Jansson 81 22 21,6
18. Ulf Salomonsson 82 24 26,6
19. Mona Sjöberg 83 29 26,6
20. Ulf Sjödahl 84 21 23,3
21. Åse Nilsson 84 27 24,2
22. Lennart Nineteg 85 14 17,6
23. Gunn-Britt Hansson 86 31 28,2
24. Östen Gustavsson 92 28 26,4
25. Kjell Santesson Avbröt
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.


OBS! FRÅN OCH MED 30/5 KOMMER KORT SOM EJ ÄR KORREKT IFYLLDA INTE ATT REGISTRERAS.

Glöm inte registrera era ronder både de bra och mindre bra! 


TORSDAG 2 JUNI RÖD-GUL




 Placering  Namn Resultat SHCP HCP
 1.(10p) Curt Fridlund 67 19 21,7
 2. (8p) Björn Lidman 67 26 28
 3. (6p) Jan Bergdahl 68 13 16,2
 4. (5p) Lennart Nineteg 69 15 18,2
 5. (4p) Anne Pettersson 70 24 21,4
 6. (3p) Rolf Andreasson 71 9 12,7
 7. (2p) Christer Karlsson 71 15 18,5
 8. (1p) Jörgen Friberg 71 17 19,7
 9. Kristina Lindström 71 31 27,6
10. Ethel Lejon 72 22 19,7
11. Mats Lindström 72 26 28,5
12. Maggan Wiedesheim 72 33 29,0
13. Ulf Salomonsson 74 24 26,6
14. Åse Nilsson 74 27 23,7
15. Kerstin Persson 74 35 30,5
16. Christer Nilsson 75 16 19,5
17. Olle Lejon 79 19 21,6
18. Nanna Vestergaard 81 31 27,7
19. Jon Michelsen 85 20 23,0
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.


OBS! FRÅN OCH MED 30/5 KOMMER KORT SOM EJ ÄR KORREKT IFYLLDA INTE ATT REGISTRERAS.

Glöm inte registrera era ronder både de bra och mindre bra! 


TISDAG 31 MAJ BLÅ-RÖD




 Placering  Namn Resultat SHCP HCP
 1.(10p) Jan Bergdahl 66 13 17,0
 2. (8p) Kristina Lindström 68 29 27,1
 3. (6p) Christer Karlsson 69 15 19,0
 4. (5p) Kent Hansson 70 20 24,1
 5. (4p) Anne Pettersson 73 23 21,4
 6. (3p) Christer Nilsson 74 15 19,2
 7. (2p) Curt Fridlund 74 18 21,9
 8. (1p) Björn Lidman 74 24 28,0
 9. Janke Pettersson 77 15 16
10. Lennart Nineteg 78 14 18,2
11. Östen Gustavsson 79 23 26,7
12. Jörgen Friberg 80 16 19,7
13. Olle Lejon 80 17 21,3
14. Nanna Vestergaard 81 29 27,7
15. Rolf Andreasson 82 8 12,7
16. Ulf Salomonsson 84 23 26,6
17. Jon Michelsen 85 19 22,9
18. Gunn-Britt Hansson 89 30 28,1
19. Mats Lindström 90 29 28,5
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.


OBS! FRÅN OCH MED 30/5 KOMMER KORT SOM EJ ÄR KORREKT IFYLLDA INTE ATT REGISTRERAS.

Glöm inte registrera era ronder både de bra och mindre bra! 


TORSDAG 24 MAJ GUL-RÖD




 Placering  Namn Resultat SHCP HCP
 1.(10p) Jan Bergdahl 69 14 17,6
 2. (8p) Östen Gustavsson 72 24 26,7
 3. (6p) Jörgen Friberg 73 17 19,7
 4. (5p) Christer Karlsson 74 15 19,0
 5. (4p) Anne Pettersson 74   ??? 21,5
 6. (3p) Nanna Vestergaard 74 ??? ???
 7. (2p) Rolf Andreasson 77 9 12,4
 8. (1p) Jan Sjöberg 77 13 16,2
 9. Christer Nilsson 80 16 18,8
10. Åse Nilsson 80 25 23,3
11. Lennart Nineteg 81 15 18,5
12. Mona Sjöberg 85 29 26,1
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.

WOW!! vilka  fantastiska resultat!

Glöm inte registrera era ronder både de bra och mindre bra! 


TORSDAG 19 MAJ GUL-RÖD




 Placering  Namn Resultat SHCP HCP
 1.(10p) Nanna Vestergaard 60 34 30,4
 2. (8p) Irene Andersson 66 30 26,7
 3. (6p) Torbjörn Frölich 68 17 20,0
 4. (5p) Curt Fridlund 69   sista 9 19 21,6
 5. (4p) Christer Karlsson 69 19 19
 6. (3p) Jan Bergdahl 70 14 17,6
 7. (2p) Anne Pettersson 70 25 21,9
 8. (1p) Kjell Santesson 70 31 32,7
 9. Kerstin Persson 70 36 31,9
10. Christer Nilsson 72 16 19,0
11. Jörgen Friberg 72 17 19,7
12. Åse Nilsson 72 27 23,7
13. Kristina Lindström 72 31 27,5
14. Östen Gustavsson 74 28 26,9
15. Janke Pettersson 75 16 16
16. Ulf Salomonsson 75 24 26,6
17. Björn Lidman 75 25 27,1
18. Mona Sjöberg 75 29 26,1
19. Anita Elmgreén 76 20 17,9
20. Mats Lindström 77 30 28,5
21. Stefan Moberg 80 29 27,9
22. Anders Elmgreén 82 4 8,6
23. Jon Michelsen 83 20 22,7
24. Ulf Sjödahl 83 24 23,3
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.




TISDAG 17 MAJ GUL-RÖD




 Placering  Namn Resultat SHCP HCP
 1.(10p) Björn Lidman 67 25 27,5
 2. (8p) Inge Gamming 68 16 19,3
 3. (6p) Lennart Nineteg 69   sista 9 15 18,3
 4. (5p) Nils Anders Nilsson 69 15 17,9
 5. (4p) Anne Pettersson 69 25 22.3
 6. (3p) Jörgen Friberg 70 17 19,8
 7. (2p) Östen Gustavsson 70   sista 9 25 27,3
 8. (1p) Erik Bromberg 70 25 23,7
 9. Irene Andersson 70 30 26,9
10. Kristina Lindström 70 31 27,8
11. Nanna Vestergaard 70 35 30,8
12. Åse Nilsson 71 27 23,6
13. Mats Lindström 72 30 28,7
14. Christer Nilsson 74 15 18,4
15. Olle Lejon 74 18 21,4
16. Kent Hansson 75 20 23,0
17. Ulf Sjödahl 75 24 22,8
18. Gert Andersson 77 23 25,5
19. Nils Walander 77 25 24,3
20. Christer Karlsson 79 19 18,6
21. Ulf Salomonsson 79 24 26,6
22. Curt Fridlund 82 19 21,5
23. Jon Michelsen 85 20 22,7
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
OBS!
KORTEN SKALL FYLLAS I MED HCP, SHCP, TEE SAMT SIGNATUR.
Glöm ej kolla av med varandra om resultat.



TISDAG 10 MAJ GUL-RÖD




 Placering  Namn Resultat SHCP HCP
 1.(10p) Östen Gustavsson 63 31 28,9
 2. (8p) Jan Bengtsson 66 9 13,1
 3. (6p) Curt Fridlund 66   sista 9 19 21,7
 4. (5p) Olle Lejon 66 19 22,3
 5. (4p) Rolf Andreasson 68 8 11,7
 6. (3p) Kent Hansson 68 21 23,4
 7. (2p) Inge Gamming 70 16 ?
 8. (1p) Christer Karlsson 70 19 18,6
 9. Ethel Lejon 71 22 19,3
10. Björn Lidman 71 25 27,7
11. Kerstin Persson 72 36 31,6
12. Jan Bergdahl 73 14 17,1
13. Sven-Arne Svensson 73 16 19,5
14. Anne Pettersson 74 25 22,6
15. Jon Michelsen 76 20 22,7
16. Kristina Lindström 76 31 27,8
17. Nanna Vestergaard 76 34 30,8
18. Nils Anders Nilsson 77 13 16,9
19. Lennart Nineteg 77 15 18,4
20. Jörgen Friberg 77 20 19,8
21. Ulf Salomonsson 79 24 26,6
22. Gunn-Britt Hansson 88 31 27,7
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.






 TISDAG 3 MAJ BLÅ-RÖD




 Placering  Namn Resultat SHCP HCP
 1.(10p) Olle Lejon 69 23 22,7
 2. (8p) Jörgen Friberg 71 15 19,6
 3. (6p) Jan Bergdahl 72 12 16,8
 4. (5p) Curt Fridlund 74 17 21,4
 5. (4p) Boel Blucher 75 26 24,3
 6. (3p) Östen Gustavsson 75 29 28,3
 7. (2p) Jan Åke Pettersson 76 15 15,3
 8. (1p) Ulf Salomonsson 78 23 26,6
 9. Inge Gamming 79 15 19,6
10. Lennart Nineteg 80 15 ?
11. Christer Karlsson 81 18 18,6
12. Janne Bengtsson 82 8 12,6
13. Jan Sjöberg 82 16 16,2
14. Jon Michelsen 82 19 22,7
15. Mona Sjöberg 82 28 26,2
16. Nils Anders Nilsson 84 15 16,0
17. Ulf Sjödahl 87 19 22,8
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
Glöm ej registrera era ronder, samt signera korten.



 TORSDAG 28 APRIL BLÅ-GUL




 Placering  Namn Resultat SHCP HCP
 1.(10p) Olle Lejon 69 21 23,5
 2. (8p) Kerstin Persson 69 36 32,9
 3. (6p) Curt Fridlund 70 19 21,6
 4. (5p) Björn Lidman 71 26 27,6
 5. (4p) Anne Pettersson 72 25 22,6
 6. (3p) Åse Nilsson 72 26 23,5
 7. (2p) Rolf Andreasson 73 8 11,5
 8. (1p) Håkan Jansson 73 23 22,0
 9. Ulf Salomonsson 73 24 26,6
10. Mats Lindström 73 27 28,9
11. Jan Bergdahl 74 14 16,8
12. Östen Gustavsson 74 30 28,2
13. Jörgen Friberg 75 16 19,4
14. Kent Hansson 75 24 22,6
15. Agneta Johansson 75 29 26,1
16. Lennart Nineteg 76 16 18,8
17. Torbjörn Frölich 78 16 19,2
18. Ulf Sjödahl 78 20 22,9
19. Ethel Lejon 78  sista 9 21 18,9
20. Jon Michelsen 78 21 22,7
21. Christer Karlsson 79 19 18,6
22. Kristina Lindström 79 30 26,9
23. Nanna Westergaard 80 34 30,8
24. Sven Arne Svensson 81 17 19,9
25. Boel Blucher 81 27 24,1
26. Jan-Åke Pettersson 82 15 15,3
27. Ingemar Johansson 83 25 23,7
28. Gunn-Britt Hansson 85 30 27,5
29. Maggan Wiedesheim 92 32 28,7
30.
31.
32.
                                                                                                              Glöm ej registrera era ronder, samt signera korten.


 TORSDAG 21 APRIL BLÅ-GUL




 Placering  Namn Resultat SHCP HCP
 1.(10p) Anne Pettersson 69 25 22,9
 2. (8p) Jan Bergdahl 72 14 16,9
 3. (6p) Curt Fridlund 73 19 21,6
 4. (5p) Christer Karlsson 75 15 18,3
 5. (4p) Olle Lejon 75 21 23,5
 6. (3p) Ulf Salomonsson 76 24 26,6
 7. (2p) Östen Gustavsson 76 29 27,6
 8. (1p) Ethel Lejon 77 21 19,2
 9. Christer Nilsson 78 15 18,3
10. Agneta Johansson 78 27 24,7
11. Ingemar Johansson 81 25 ?
12. Boel Blucher 81 27 24,1
13. Torbjörn Frölich 82 16 19,2
14. Kent Hansson 83 23 22,1
15. Åse Nilsson 83 25 22,9
16. Maggan Wiedesheim 84 31 27,8
17. Lennart Nineteg 85 15 18,1
18. Anita Elmgreén 85 20 17,8
19. Ulf Sjödahl 87 20 22,9
20. Kjell Santesson 88 30 31,3
21. Rolf Andreasson 91 7 11,3
22. Hans Larsson 91 15 18,3
23. Jörgen Friberg 91 16 19,4
24. Gun-Britt Hansson 93 31 28,1
25. Mona Sjöberg 94 29 26,1
26. Marianne Nilsson 95 34 31
27. Anders Elmgreén 97 4 ?
28. Jon Michelsen 104 20 22,5
29.
30.
31.
32.
33.                                     





 TISDAG 19 APRIL BLÅ-GUL




 Placering  Namn Resultat SHCP HCP
 1.(10p) Lennart Nineteg 68 16 18,8
 2. (8p) Torbjörn Frölich 71 17 19,5
 3. (6p) Anne Pettersson     71 25 22,7
 4. (5p) Jan Bergdahl                 73 14 16,9
 5. (4p) Björn Lidman 73 26 27,7
 6. (3p) Janke Pettersson 74 15 15,3
7.  (2p)  J. Friberg                 74 16 18,8
 8. (1p) Nils F Wallander 74 24 ?
 9. Kerstin Persson 74 36 33,0
10. Christer Karlsson 75 15 18,3
11. Ulf Sjödahl 76 20 22,8
12. Olle Lejon 77 21 23,6
13. Ulf Salomonsson 77 24 26,6
14. Jan Bengtsson 78 8 12.2
15. Östen Gustavsson 78  sista 9 26 27,6 
16. Boel Blucher 78 26 23,9
17. Inge Gamming 79 16 18,7
18. Rolf Andreasson 80 7 11,3
19. Nils Anders Nilsson 81 12 15,4
20. Curt Fridlund 81 19 21,6
21. Ethel Lejon 81 21 19,1
22. Nanna Vestergaard 81 34 30,1
23. Hans Larsson 82 15 17,8
24. Åse Nilsson 82 24 22,2
25. Anders Elmgren 83 4 7,9
26. Christer Nilsson 85 15 18,3
27. Sven Arne Svensson 85 17 19,9
28. Kjell Santesson 85 30 31,3
29. M. Wiedesheim 87 31 27,8
30. Erik Bromberg 88 21 20,4
31. Anita Elmgren 89 19 17,3
32. Mona Sjöberg 90 29                                    
33.                                     Jan Sjöberg                     92                                     16                                      16,2




 TORSDAG 14 APRIL GUL-BLÅ




 Placering  Namn Resultat SHCP HCP
 1. (10p) Kjell Santesson 70 30 31,6
 2.  (8p) Jörgen Friberg 72 16 18,8
 3.  (6p) S-A Svensson              76 17 19,9
 4.  (5p) Olle Lejon              76 21 23,6
 5.  (4p) Torbjörn Frölich 77 17 19,5
 6.  (3p) Curt Fridlund 77 19 21,5
 7.  (2p) Christer Karlsson           78 14 17,5
 8.  (1p) Jan Bergdahl 79 14 16,9
 9. Ethel Lejon 79 21 19,1
10. Björn Lidman 79 26 27,6    
11. Östen Gustavsson 81 29 27,6
12. Lennart Nineteg 83 16 18,8
13. Åse Nilsson 84 24 22,2
14. Boel Blucher 85 26 23,9
15. Nanna Westergaard 85 34 30,6
16. Jon Michelsen 86 20 22,5
17. Ulf Sjödahl 88 20 22;8
18. Christer Nilsson 90 15 18,3
19. Mona Sjöberg 95 29 26,1
20.



21.



22.



23.



24.



25.



26.



27.



28.



29.



30.



31.



32.