RESULTAT ÖVRIGA SENIORTÄVLINGAR 2022

DEMLES "FYRA KLUBBOR"   27 SEPTEMBER  RÖD-BLÅ slinga


Årets vinnare blev Rolf Andreasson!  GRATTIS!


           NAMN                   RESULTAT                       SHCP                                HCP

 1. Rolf Andreasson          72                                     9                                      13,1                               GRATTIS TILL VINSTEN!


 2. Lennart Nineteg   74 12 16,8           
 3. Christer Karlsson   75 18  GUL TEE 17,6           
 4. Jan Bergdahl   76 9 13,2  
 5. Torbjörn Frölich   76 16 20,2  
 6. Ethel Lejon   76 19 17,9
 7. Jon Michelsen   76 20 23,8  
 8. Curt Fridlund   77 14 18,5  
 9. Jan Sjöberg   81 12 16,6  
10. Ulf Sjödahl   81 24  GUL TEE 23,8  
11. Mona Sjöberg    81 29 27,3
12. Stefan Moberg   83 25  GUL TEE 25,1
13. Boel Blücher   86 22 21,1
14. Nanna Vestergaard   97 31 29,5
15. Ulf Salomonsson   avbruten rond
16.
17.
18.
19.

20.
21.
22.
23.
24.

UTFLYKT TILL HOLMS GK  SEPTEMBER 06

Spel på en bana i mycket gott skick, lägg också till en fantastiskt fin september dag med "lagom" temperatur.

Stort TACK!! till Lennart Nineteg som ordnat o fixat utflykten samt finfina priser!


           NAMN                   RESULTAT                       SHCP                                HCP

 1.Lennart Nineteg        70                                      12                                     17,0                                  GRATTIS TILL VINSTEN!

 2.Olle Lejon                    70 16 20,4           
 3.Rolf Andreasson 73 8 13,5           
 4.Christer Nilsson      73 14 19,0  
 5.Kristina Lindström     73 30 28,0  
 6.Mats Lindström 74 26 30,3
 7.Curt Fridlund 75 15 19,7  
 8.Jan Bergdahl       78 8 13,3  
 9.Christer Karlsson 78 18 17,3  
10.Jörgen Friberg       79 19 18,7  
11. Boel Blücher 84 22 21,2
12.Östen Gustavsson 96 27 26,0
13.

14.
15.
16.
17.
18.
19.

20.
21.
22.
23.
24.

2022 ÅRS MTT-MÄSTARE BLEV 

OLLE LEJON!!!

STORT GRATTIS OLLE!!

                    MED EN 2:A PLATS PÅ MÅNDAGEN OCH
                       EN FIN 1:A PLATS  (64 SLAG) PÅ TORSDAGEN SÅ VAR DET AVGJORT!
            
 

          
           
           
 
 
          
   
           
      
10.
11.

12.
13.
14.
15.
16.
17.

18.
19.
20.
21.
22.

TÄVLING RÖD/ORANGE TEE

GUL-BLÅ slinga 26 JULI



 Placering  VINNARE DAM KLASS SLAG             
 1.    Boel Blücher 72 slag Stort Grattis!!!           
           
           
 1. VINNARE HERR KLASS  
        Kent Hansson 66 slag Stort Grattis!!!  
          
   
           
      
10.
11.

12.
13.
14.
15.
16.
17.

18.
19.
20.
21.
22.




SOMMAR SCRAMBLE 

RÖD-GUL slinga 21 JUNI

Sol, värme, bra resultat
samt trevlig fika på Strandlida terassen som Boel hade fixat!!
 och god mat
Tack också till Rolf och Mona som var dagens värdar.

 Placering  Namn SLAG  SCHP           
 1.    Torbjörn Frölich
Gert Persson
64 13           
 2.         Olle Lejon
Björn Lidman
64  sista 9 14  
 3.         Curt Fridlund
Bengt Pettersson
64 14  
 4. Jon Michelsen
Åse Nilsson
64 16  
 5.         Kent Hansson
Alf Gunnarsson
65 17  
 6.        Jan Bergdahl
Stefan Moberg
66 sista 9 11  
 7. Rolf Andreasson
Wivan Henriksson
66 11  
 8.          Christer Karlsson
Ulf Salomonsson
66 14  
 9.        Christer Nilsson
Östen Gustavsson 
67 13
10. Hans Larsson
Nanna Vestergaard
68 14
11. Anders Elmgreén Kerstin Persson 69 9
12. Anita Elmgreén
Gunn-Britt Hansson
69 16
13. Nils Walander Marianne
Brink-Odermalm
69 21
14. Jörgen Friberg
Mona Sjöberg
70 16
15. Margareta Wiedesheim Jan Sjöberg 72 13
16.
17.

18.
19.
20.
21.
22.














































UTFLYKT TILL SKOGABY GK

25 MAJ 

Ett stort TACK! till
Curt Fridlund som arrangerade denna utflykt och fixade fina priser.


 Placering  Namn SLAG  SCHP           
 1.  Rolf Andreasson 71 8   GRATTIS!!           
 2.          Jan Bergdahl 72 13  
 3.         Margareta WP 74 30  
 4. Torbjörn Frölich 76 15  
 5.         Hans Larsson 78 14  
 6.        Olle Lejon 78 17  
 7. Curt Fridlund 79 17  
 8.          Lennart Nineteg 79 19  
 9.        Nils F Walander 79   sista 9 24
10. Björn Lidman 79 24
11. Kent Hansson 80 19
12. Ethel Lejon  80 20
13. Christer Karlsson 82 19
14. Ulf Salomonsson 82 22
15. Nils Anders Nilsson 85 13
16. Ulf Sjödahl 85 19
17. Mariann Nilsson 85 34
18. Kerstin Persson 91 33
19. Christer Nilsson 92 14
20. Åse Nilsson 92 24
21. Gunn-Britt Hansson 94 29
22. Östen Gustavsson 97 27
















































TT-GOLFENS GREENSOME 

12 MAJ GUL-BLÅ BANA

En dag med mycket vind men mestadels sol!
Grattis Birgitta &Olle


 Placering  Namn SLAG  SCHP           
 1.  Birgitta Danielsson  71  25           
            Olle Lejon      
                  
 2.  Ingemar Johansson  73 23  
            Björn Lidman      
                  
 3.  Anne Pettersson  73  25  
            Östen Gustavsson      
                
 4. Ethel Lejon  75  20

Kent Hansson







 5. Ulf Salomonsson 77  21

Curt Fridlund







 6. Nanna Vestergaard 78 23

Christer Karlsson







 7. Agneta Johansson 80 24

Ulf Sjödahl







 8. Margareta Wp 81 23

Sven Arne Svensson







9. Margareta Svensson 83 22

Jörgen Friberg







10. Kristina Lindström 83 24

Jon Michelsen







11. Mariann Nilsson 84 23

Lennart Nineteg